Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Pandeli Majko pranon mandatin e deputetit, do të zëvendësojë në Kuvend Alqi Bllakon

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pandeli Majko ka pranuar mandatin e deputetit, teksa sot ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit.

Ai do të zëvendësojë në Kuvend ish-deputetin Alqi Bllako, i cili u arrestua me urdhër të SPAk për “shpërdorim detyre”. Në zgjedhjet e 25 Prillit të viit të kaluar, Majko ishte i renditur  i 19-ti në listën e PS në kryeqytet, por nuk e fitoi mandatin e deputetit, duke mos arritur të “thyente” listën.

Majko ka përfituar nga mandati i lënë në mes nga Bllako pasi ka siguruar më shumë vota në krahasim me kandidatët e tjerë në listë. Tashmë pritet që KQZ të japë miratimin dhe të lejojë ish-Ministrin për Diasporën të japë kontributin e tij në Kuvend.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img