Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

“Panama Papers”, jep dorëheqjen zyrtari i lartë i anti-korrupsionit

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Organizatës Ndërkombëtare Anti-Korrupsion në Kili ka dhënë dorëheqjen pas skandalit me Letrat e Panamasë.

Dorëheqja e tij erdhi pas lidhjes me disa komopani në parajsat fiskale, ku në dokumentet e rrjedhura prej studios ligjore Mossack Fonseca, rezultoi të ishte edhe emri Gonzalo Delaveau, kreu i Transparency International në Kili.

Më shumë se 11 milionë dokumente të kompanisë Mossack Fonseca kanë rënë në duart e një grupi gazetarësh investigativ dhe po bëhen publike çdo ditë.


Më shumë