Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

PAMJET VIDEO/ Momenti kur Policia shtrin në tokë dhe prangos gazetarin Alfred Lela, mbi 10 efektivët e tërheqin zvarrë

Lajme të ngjashëm

Në pamjen e mësipërme shihet momenti kur dhjetëra policë të forcave operacionale, shqiponjave dhe rendit prangosin dhe tërheqin zvarrë gazetarin Alfred Lela.

Një dhunë e papranueshme e efektivëve të policisë që dhunojnë në mes të Tiranës gazetarin që i ishte bashkuar aktivistëve dhe aktorëve të qendresës kundër shembjes së Teatrit. Gazetari Lela shihet i shtrirë në tokë, me pantallona të shkurtra ndërsa efektivë të policisë pasi e prangosin e tërheqin zvarrë në makinë.

Për dhunën dhe shoqërimin e gazetarit Lela ka reaguar dhe Unioni i Gazetarëve Shqiptar i cili ka kërkuar lirimin e tij të menjëhershëm. “Kacafytja e policeve te shtetit me gazetarin Alfred Lela dhe shtyrjet e reporterëve në krye të detyrës, jane dëshmi e qartë e një degradimi dhe kërcëllime dhëmbësh e shtetit që tenton të japë prova si shtet policor”, thuhej në deklaratën e Unionit.


Më shumë