Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
73 %
0kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
36 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

PAMJET: Nis mbledhja e dy qeveri në Prishtinë, takimi i ngrohët i Ramës me Kurtin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama dhe delegacioni i ministrave që e shoqëron kanë mbërritur pak momente më parë në Prishtinë, në vendin ku do të mbahet takimi i përbashkët i dy qeverive shqiptare, shkruan newsbomb.al.

Të parët kanë qenë ministrat që kanë mbërritur dhe janë rreshtuar në krah të homologëve shqiptarë të Kosovës, e më pas kryeministri Rama. Bashkë me Kurtin ai ka nderuar mbajtjen e himnit kombëtar, dhe kanë prezantuar dy kabinetet.

albsig

spring

Në sy ra takimi i ngrohët mes dy kryeministrave, ndërsa Rama pasi prezantoi delegacionin që e shoqëronte nuk kurseu as batutat. Mesa duket ato kishin të bënin me ambasadorin tonë në Prishtinë, Qemal Minxhozi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img