Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

PAMJET: Ky është kontenineri me qymyr ku u gjet kokaina, në Portin e Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi prej të paktën 59 kg kokainë është zbuluar sot në Portin e Durrësit. Ajo ishte fshehur në një kontenier me qymyr guri që vinte nga Kolumbia, ndërsa gjatë rrugës kishte bërë dhe disa ndalesa në porte të tjera.

Hetimet vazhdojnë dhe dyshimet janë se kemi të bëjmë me një sasi më të madhe të kokainës, që mund të dalë në vazhdim. Ka dyshime se pjesë të saj mund të jenë tërhequr në portet e vendeve të tjera, ku anija ka ndaluar plot 11 herë, qëkur u nis nga Kolumbia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img