Hapësire reklamuese

Rajoni

Pamjet kur ekzekutori futet në restorantin ku Liridona darkoi për herë të fundit

Shkruar nga Newsbomb
Pamjet kur ekzekutori futet në restorantin ku Liridona darkoi për

Sinjali.com ka publikuar pamje nga orët e fundit të Liridonës, pak para se të vritej me urdhër të bashkëshorti të saj, Naim Murseli.

Në restorantin ku Liridona darkoi për herë të fundit me dy djemtë e saj dhe Naimin ishte edhe ekzekutori i saj, Granit Plava.

Gazeta Sinjali ka publikuar videon, kur Granit Plava, i veshur me të zeza dhe me kapuç në kokë, futet në restorantin ku ndodhet Liridona me Naim Murselin.

Pas largimit nga restoranti, ka qenë Granit Plava ai që u ka dalë para i maskuar dhe ka qëlluar Liridonën me një plumb në qafë, që i mori jetën.

Lexo edhe: Darka e fundit e Liridonës, VIDEO nga restoranti ku Naimi çoi nusen dhe fëmijët

Kujtojmë se sot u arrestua në Gjakovë një person i katërt, i cili dyshohet të jetë i përfshirë në vrasjen e Liridonës. I arrestuari është Tomë Dodaj nga Gjakova. Ai dyshohet se i ka shitur armën Naim Murselit dhe ekzekutorit Granit Plava. Tre të arrestuarit e tjerë të cilët ndodhen ne paraburgim janë bashkëshorti i Liridonës, Naim Murseli, ekzekutori Granit Plava dhe Kushtrim Kokalla.

Fillimisht vrasja e Liridones u perceptua si grabitje. Mirëpo, më pas rezultoi se ishte bashkëshorti i saj ai i cili kishte porositur vrasjen e saj. Ky i fundit së bashku me dy fëmijët e çiftit u larguan nga mjeti, duke lënë 30-vjeçaren në makinë aty ku dhe ndodhi vrasja.

Naim Murseli, bashkëshorti i viktimës, Granit Plava, personi i akuzuar për vrasjen dhe Kushtrim Kokalla, anëtar i FSK-së janë tre të arrestuarit. Bashkëshorti i Liridonës dhe bashkëfshatari i tij Granit Plava, kanë pranuar se janë ata porositësi dhe ekzekutor. Madje, Granit

Plava ka deklaruar para hetuesve se ai është paguar 30 mijë euro për të vrarë gruan e ish-këshilltarit të politikanit Behgjet Pacolli. Paratë, 15 mijë euro Naim Murseli i ka dhënë para ngjarjes dhe 15 mijë euro të tjera pas saj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese