Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Pamjet dramatike/ Lajmi për tërmet 6 ballë nxorri në rrugë e sheshe edhe durrsakët mbrëmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lajmi i rremë për tërmet 6 ballë në orën 23:30 nuk nxorri në rrugë vetëm qytetarët e Tiranës.

Të njëjtat pamje dramatike vijnë edhe nga qyteti i Durrësit, i cili ishte edhe më i prekuri nga tërmeti 5.8 ballë i dy ditëve më parë.

U desh të kalonte mesnata që qytetarët të riktheheshin në shtëpitë e tyre.

Nga ana tjetër 79 persona janë sistemuar dhe po qëndrojnë ende në ambientet e Kavaleshëncës së Ministrisë së Brendshme, ndërsa një numër i reduktuar personash, rreth 8, janë të sistemuar te Kavaleshenca e Ministrisë së Mbrojtjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img