Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

PAMJET: Autostrada e Kievit shndërrohet në betejë luftimesh të ashpra gjatë natës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një pjesë e autostradës Prospekt Peremohy afër qendrës së Kievit u shndërrua në një zonë lufte mbrëmë, me një video që tregon automjete ushtarake duke u djegur përgjatë rrugës kryesore që kalon lindje-perëndim nga qendra e qytetit.

Sipas raporteve të mediave, pamjet u regjistruan pranë stacionit të metrosë Beresteiska të kryeqytetit, vetëm 4 km (2.5 milje) nga ndërtesa ku ndodhet Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Forcat ukrainase thonë se kanë arritur të ndalojnë agresionin rus duke mbajtur nën kontroll kryeqytetin e vendit. Luftime të ashpra janë zhvilluar edhe në zona të tjera dhe bëhet me dije se Ukraina ka arritur të ruajë pozicionet e saj, edhe pse disa zona janë marrë nga rusët.

Më shumë
spot_img
spot_img