Hapësire reklamuese

Bota

PAMJET: Autostrada e Kievit shndërrohet në betejë luftimesh të ashpra gjatë natës

Shkruar nga Newsbomb
PAMJET: Autostrada e Kievit shndërrohet në betejë luftimesh

Një pjesë e autostradës Prospekt Peremohy afër qendrës së Kievit u shndërrua në një zonë lufte mbrëmë, me një video që tregon automjete ushtarake duke u djegur përgjatë rrugës kryesore që kalon lindje-perëndim nga qendra e qytetit.

Sipas raporteve të mediave, pamjet u regjistruan pranë stacionit të metrosë Beresteiska të kryeqytetit, vetëm 4 km (2.5 milje) nga ndërtesa ku ndodhet Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës.

Forcat ukrainase thonë se kanë arritur të ndalojnë agresionin rus duke mbajtur nën kontroll kryeqytetin e vendit. Luftime të ashpra janë zhvilluar edhe në zona të tjera dhe bëhet me dije se Ukraina ka arritur të ruajë pozicionet e saj, edhe pse disa zona janë marrë nga rusët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese