Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

PAMJET APOKALIPTIKE NGA AJRI/ Ç’po ndodh në Greqinë e shkrumbuar, luftë me vdekjen e flakët (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria greke e Mbrojtjes, 2 orë më parë ka publikuar videot nga ajri për zonat e shkatërruara në periferi të Athinës, raporton newsbomb.al.

 

Imazhet e kapura dhe shkalla e tragjedisë janë të pakonsiderueshme, ndërkohë që vazhdon lufta e zjarrëfikëseve për të shuar vatrat e mbetura.

Në helikopter, për të parë zonat e shkrumbuara të Attica kanë qenë ministri i Mbrojtjes, Panos Kammenos, së bashku me zëvendësministrin Fotis Kouvelis dhe shefin e shtabit të forcave ajrore Christos Christodoulou.

“Forcat e armatosura kanë dërguar të gjitha rezervat në njerëz për të përballuar këtë tragjedi” ka thënë Fotis Kouvelis për median vendase. Deri tani raportohet për mbi 60 viktima e qindra të plagosur nga tragjedia.

 

Më shumë

spot_img