Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

PAMJE TRONDITËSE / Varfëria ekstreme në Bulqizë, fëmijët e zbathur në të ftohtin e acartë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bulqiza kohët e fundit është bërë objekt i kronikave televizive për varfërinë ekstreme që ka kapur këtë rajon. Këtë herë është një televizion lokal në Bulqizë që ka realizuar një kronikë, ku pasqyrohet varfëria e tejskajshme e një familje me 10 anëtarë.

Pamjet e jetesës së kësaj familje janë më shumë se tronditëse, me fëmijët e zbathur dhe të paushqyer.

Familja jeton në kushte ekstreme për shkak të problemeve të mëdha ekonomike por edhe të kushteve shëndetësore të njërit prej prindërve.

Më poshtë video:

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img