Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pamje TRONDITËSE/ Fabrika e tullave në Maminas shpërthen në flakë, tymi mbulon të gjithë zonën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një fabrikë tullash është përfshirë nga flakët gjatë paradites së sotme në Maminas.

Mësohet se zjarri është i përmasave të mëdha dhe si pasojë e flakëve tymi i zi ka përshkruar të gjithë zonën.

Deri tani mësohet se nuk ka pasur të lënduar, por dëmet materiale janë të mëdha. Dyshohet se brenda kanë qenë 8 punonjës, por punonjësot e zjarrfikëses dhe efektivët e policisë kanë arritur që t’i evakuojnë. Burime bëjnë me dije se shkak për zjarrin është bërë shpërthimi i një bombule gazi.

“Më datë 28.05.2021, rreth orës 11:15, në rrugën dytësore në Maminas,  Shijak ka rënë zjarr, në fabrikën e re të tullave. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar Efektivet e Policisë dhe Zjarrëfikëset, të cilët kanë avakuuar personelin dhe po punojnë për shuarjen e flakëve dhe sqarimin e shkaqeve  të  rënies së zjarrit”,– njofton policia.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img