Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Pamje tragjike/ Shembet shkëmbi dhe bie mbi tre varka, 7 persona humbin jetën, 3 të zhdukur dhe disa të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën shtatë persona janë vrarë, nëntë janë plagosur rëndë dhe tre të tjerë janë zhdukur pasi një mur natyror shkëmbor u shemb pranë një ujëvare në një liqen në Brazilin juglindor, teksa vizitorët po kalonin në atë zonë.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme një pjesë e shkëmbit u shemb dhe ra mbi varkat që po kalonin aty.

Në pamjet dramatike të ngarkuara në faqet e rrjeteve sociale, dëgjohen turistët që bërtasin në panik, ndërsa vëllime të mëdha gurësh bien në ujë, duke thyer tre varka.

Presidenti i Brazilit, Zaich Bolsonaro , i cili ndau disa nga videot e aksidentit përmes llogarive të tij në rrjetet sociale, vlerësoi përpjekjet e Marinës, e cila menjëherë u erdhi në ndihmë personave që mbijetuan nga kjo tragjedi.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img