Pamje të trishta, Selaniku bën gati varret për viktimat nga COVID

Publikuar tek: rajon, më 14:19 03-12-2020 Pamje të trishta, Selaniku bën gati varret për viktimat nga COVID

Pamje të trishta vijnë ditën e sotme nga Selaniku.

Numri i lartë i viktimave nga Covid ka bërë që Bashkia e Senalikut të hapë vende të reja për të varrosur personat që kanë humbur jetën nga virusi vdekjeprurës.

tafoi-thessaloniki-6-1200x926.jpg

Në foto e mëposhtme shihet gropat e hapura dhe kuora me lule në kujtesë të tyre.

Pamjet lufte shihen në varrezat e Evosmos, Selanik, me punonjësit që gërmonin çdo ditë për të hapur varre të reja.

tafoi-thessaloniki-7-1200x836.jpg

Kujtojmë që deri më tani në Greqi 2,606 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri përgjitshëm i të infektuarve ka shkuar në 109,655.

tafoi-thessaloniki-6-1200x926_copy.jpgtafoi-thessaloniki-1.jpgtafoi-thessaloniki-4-1200x836.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masat anti-Covid, Greqia shtyn afatin e lockdown deri në 14 dhjetor
REKORD I ZI në Kosovë, për herë të numri i viktimave kalon mbi 20, ja sa raste të reja (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.013314008712769
array(1) { ["section"]=> string(71) "pamje-te-trishta-selaniku-ben-gati-varret-per-viktimat-nga-covid-230040" }