Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pamje të TRISHTA/ ‘Pronari i pandjeshëm i hodhi librat në koshin e mbeturinave’, gazetarja: Jetojmë në kohët e dehjes virtuale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2f8e4ae1dbb7dec9e49ab33d1eaaf9e0

Gazetarja Beti Njuma ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku duket një kosh mbeturinash i mbushur me libra.

Si duket, pronari i tyre i ka hedhur në kosh. Njuma shkruan në rrjetet sociale se pronari i pandjeshëm i flaku tutje si mall pa vlerë.

Sipas saj, tashmë jetojmë në kohët që kjo marrëdhënie e shenjtë është zëvendësuar me dehjen virtuale dhe entuziazmin teknologjik.

“Ndodh që edhe librat përfundojnë në kosh. Mund të ishin dhuruar, mund të ishin lënë mënjanë në ndonjë cep rruge apo thjesht të ishin stivosur në ndonjë qoshe shtëpie, por jo! Pronari i pandjeshëm i flaku tutje si mall pa vlerë sepse në kohët që jetojmë edhe kjo marrëdhënie e shenjtë është zëvendësuar me dehjen virtuale dhe entuziazmin teknologjik”,- shkruan Beti Njuma.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img