Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Pamje të trishta nga Berati, dhjetëra qytetarë presin në radhë për bukë të ftohta, ose bukë dy ditëshe

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këto pamje të trishta vijnë nga qyteti i Beratit, mëngjesin e kësaj të enjteje. Dhjetëra qytetarë presin në radhë në një furrë buke, për bukë të ftohta.

Çmimet e bukës dhe të miellit prej ditësh janë shtrenjtuar në Shqipëri, kjo për shkak se kompanitë që operojnë në vendin tonë, vendosën që në bashkëpunim me njëra-tjetrën të rrisin çmimin e miellit.

Si pasojë, të këtyre çmimeve të rritura vijnë dhe këto pamje nga Berati, ku qytetarët presin në radhë, në shi, për të blerë “bukë të ftohtë”, ose buka dy ditëshe që mbetet pa shitur në furra.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img