Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Pamje të trishta/ Delfini i ngordhur del në brigjet e Gjirit të Lalzit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

efc4f6f6c313a7346fd972fde2ecd206

Një delfin i ngordhur ka dalë në brigjet e Gjirit të Lalzit pasditen e sotme.

Burime për mediat bëjnë me dije se në trupin e delfinit ka pasur dëmtime, ndaj dyshohet se mund të jetë goditur aksidentalisht nga disa mjete ujore.

Plagët e marra i kanë shkaktuar dhe vdekjen.

Kjo ndodhi nuk është e rrallë, pasi ka pasur shumë raste kur delfinë apo dhe peshq të tjerë të mëdhenj kanë dalë në breg, duke habitur qytetarët.

Më shumë

spot_img
spot_img