Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

PAMJE TË RRALLA/ Brenda shtëpisë së Edi Ramës në vitin 1973, ja si dukej kryeministri i vogël me babain, nënën, gjyshen dhe Olsin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pamje të rralla dhe shumë të hershme të familjes së kryeministrit Rama janë publikuar së fundmi në rrjetet sociale.

Në videon e xhiruar në vitin 1973, shihet një moment nga kthimi i Kristaq Ramës, atëherë deputet, i nga një udhëtim punë në Durrës. Derën ia hap bashkëshortja Aneta, ndërsa i pari që e pret me një përqafim të ngrohtë është djali i vogël Olsi, atëherë vetëm 4 vjeç.

Në shtëpi ndodhet edhe Edi Rama, atëherë 9 vjeç, i cili ndryshe nga i vëllai, është i fokusuar te detyrat e shkollës, për të cilat e ndihmojnë edhe babai me nënën. Teksa Edi bën detyrat, i ati zhvillon një bisedë me nënën e tij, gjyshen e kryeministrit të sotëm, ndërkohë që Aneta i shtron tryezën për të ngrënë, pas një dite të ngarkuar pune.

Kristaq Rama ishte një skulptor i njohur shqiptar, njëherazi edhe deputet i Partisë Komuniste në Shqipëri nën sundimin e Enver Hoxhës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img