Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

PAMJE TË RËNDA/ Trupat ruse zbrazin automatikët mbi protestuesit, dhjetëra të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Trupat ruse kanë hapur zjarr mbi protestuesit në Kherson. Sipas mediave të huaja mësohet se trupat ruse kanë shpërndarë një demonstratë në qytetin jugor të pushtuar, Kherson,  duke qëlluar mbi protestuesit.

Pamjet video janë shfaqur në rrjetet sociale tregojnë se si protestuesit shpërndahen dhe vrapojnë nga të shtënat e automatikëve.

Referuar mediave të huaja mësohet se janë përdorur edhe granata trullosëse.

Raportohet se disa persona kanë mbetur të plagosur. Qyteti ka parë protesta të rregullta kundër okupimit që kur trupat ruse morën kontrollin në fillim të marsit.

Ai është më i madhi nga vetëm një pjesë e vogël e qyteteve të pushtuara nga forcat ruse që nga pushtimi muajin e kaluar.

Më shumë
spot_img
spot_img