Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

PAMJE TË RËNDA/ Tragjedi në futboll, përplasje mes tifozëve dhe policëve, mbi 100 të vdekur mes tyre dhe fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndeshja mes Arema vs Persebaya që u zhvillua në Indonezi që u mbyll me shifrat 2-3 përfundoi në një tragjedi të jashtëzakonshem.

Përplasje të ashpëra mes tifozëve dhe policëve rezultoi me një bilanc të frikshëm, ku sipas mediave vendase thuhet për mbi 100 persona kanë humbur jetën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tifozët nuk e duruan dot humbjen dhe kanë hyrë në stadium duke u përplasur me tifozët e skuadrës tjetër.

Policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën, por kjo ka shkaktuar më shumë panik, dhe tifozët kanë shkelur me këmbë personat e tjerë.

Kujdes! Pamje të rëndë

Më shumë
spot_img
spot_img