Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

PAMJE TË RËNDA/ Rusët bombardojnë kolonën e evakuimit, vriten 24 civilë në Ukrainë, mes tyre 13 fëmijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 24 civilë, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë, u gjetën të vdekur në verilindje të Ukrainës, afër Kupyansk.

Lajmin tragjik e ka bërë me dije guvernatori rajonal i Kharkiv, Oleg Sinegubov, duke sqaruar se numri është paraprak dhe se mund të ketë edhe më shumë viktima.

“Rusët sulmuan civilët që po përpiqeshin t’i shpëtonin bombardimeve. Ata qëlluan nga një distancë e afërt”, tha ai.

Oleg Sinegubov tha se policia dhe ekspertët janë në vendngjarje dhe hetimi është duke u zhvilluar. Zyra e prokurorit vendas njoftoi se në vendngjarje u gjetën shtatë makina me civilë që po përpiqeshin të largoheshin nga vendi.

 

Më shumë
spot_img
spot_img