Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pamje të RËNDA/ Rrihen barbarisht çifti i të moshuarve në Kavajë, 70-vjeçari: Për një orë na goditën me hunj e grushte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4c144bb83397e0509f1e5f0bb169fe47

Një çift të moshuarish u dhunuan nga disa persona që kishin hyrë në shtëpinë e tyre për t’i grabitur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Zik-Xhafaj të Kavajës.

Në një intervistë për News 24, 70-vjeçari Xhaferr Dervishi tha se në kohën kur ndodhi ngjarja ishte vetëm me gruan e tij, ndërsa theksoi se nuk i njihnin autorët.

“Ne kemi një kuzhinë të vogël. Ra dera dhe thamë; ‘hyni’. Sa hapa derën, nisën të na torturonin. Na lidhën sytë dhe na dhunuan. Na kërkuan lekë, por unë u thash se; “kam 100 mijë lekë të pensionit, ua jap”. Dy veta ishin me maskë. Shteti të zbardhë ngjarjen, të gjejë autorët”,- tha i moshuari.

Ai ndodhet i shtruar në spital, pasi ka pësuar dëmtime në kokë. I moshuari tha gjithashtu se grabitësit i kanë rrahur me hunj, sende të forta dhe grushta.

Siç shihet në pamje, ai ka marrë disa qepje në kokë dhe në fytyrë, si pasojë e dhunës barbare.

Bashkëshortja e tij tha se pasi i kanë rrahur grabitësit e kanë mbyllur shtëpinë nga jashtë dhe ka dalë nga dritarja me burrin e më pas kishin kërkuar ndihmë tek fqinjët.

 nga shtrati i një krevati i spitalit, ku gjurmët e dhunës shihen qartë. 70-vjeçari ka pësuar goditje të forta në kokë, ndërsa njollat e gjakut janë ende të freskëta

Çifti i të moshuarve jetonin vetëm në banesë, pasi katër fëmijët e tyre ndodhen në emigracion në Itali.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img