Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Pamje të rënda: Roja bregdetare dhunon emigrantët në mes të detit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Organizata jofitimprurës “Sea Watch” ka publikuar një video me pamje të rënda ku shihen rojet bregdetare që dhunojnë emigrantët në gomone që janë nisur drejt Europës.

“Ja si sillet roja bregdetare e Libisë gjatë ndalimit të një varke. Persona në vështirësi rrihen dhe detyrohen të kthehen nga ferri nga i cili janë larguar”, shkruhet në postimin përkrah videos.

Pamjet që janë kapur nga ekuipazhi i anijes “Sea Watch” së bashku me disa prova të tjera do t’i dorëzohen autoriteteve ndërkombëtare në mënyrë që të reagohet dhe të merren masa.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img