Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Pamje të RËNDA/ Qentë në Pogradec lidhen dhe lihen 6 muaj pa ushqim në të ftohtë, ngordhin pjesa më e madhe e tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1438340fb3e33bd296a4474c952da664

Pamjet e tmerrshme të qenve të ngordhur në fshatin Gurras të Pogradecit sollën reagime të shumta në rrjetet sociale.

Gjithashtu kanë reaguar ashpër edhe shoqatat për mbrojtjen e kafshëve dhe aktivistëve të shoqërisë civile.

Godinat e rrënuara në këtë fshat përdoreshin nga Bashkia e Pogradecit si vendstrehim për qentë.

Prej 5 vitesh kafshët mblidheshin nëpër rrugët e Pogradecit dhe me kamicionë transportoheshin në fshatin Gurras. Bashkia e Pogradecit kishte punësuar një person për kujdesin e tyre, por si duket ai nuk e ka bërë punën e tij. Qentë janë lënë të lidhur për rreth 6 muaj, pa ushqim dhe në të ftohtë.

qente_1.png

qernte_2.png

qente_4.jpg

 

 

Më shumë

spot_img
spot_img