Pamje të rënda, policët vrasin 20-vjeçarin përpara kamerës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 09:20 22-02-2016

Një qytetar palestinez është vrarë nga dy policë, të cilët kanë hapur zjarr ndaj tij, pasi sipas tyre 20-vjeçari ka tentuar t’i sulmojë ata me një thikë.

Ngjarja ka ndodhur në “Damascus Gate” në Jerusalem të Israelit. Video tregon palestinezin Muhammad Abu Khalaf, i cili është afër policëve dhe i drejtohet njërit prej tyre duke vrapuar. Në atë moment policët e tjerë kanë hapur zjarr dhe e kanë vrarë ndërkohë që ngjarja është filmuar dhe publikuar nga “Al Jazeera”.

Policët kanë thënë pas ngjarjes se 20-vjeçari ka tentuar t’i sulmonte ata me një thikë që kishte në duart e tij, por nuk arriti të plagoste njeri për fakt të reagimis të shpejt të tyre. Autoritetet kanë filluar hetimet për zbardhjen e ngjarjes. 

111 israel

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet argjendaria gjatë pushimit të drekës, dëmi më shumë se 1 milion dollarë
20 vjeçari djeg të gjallë të dashurën e tij shtatëzënë, s’donte të bëhej baba »
Article Logic
Execution time: 0.012161016464233
array(1) { ["section"]=> string(69) "pamje-te-renda-policet-vrasin-20-vjecarin-perpara-kameres-video-33202" }