Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Pamje të rënda nga sheshi ‘Putin’, policia shkëmben zjarr me protestuesit, vdesin 2 efektivë dhe një qytetar (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

f452019fad29ffb05dda81c2cb2193ab

Agjencia Shtetërore e Lajmeve raportoi për të paktën tre persona të vdekur në sheshin “Putin”, pas përleshjes së disa militantëve me policinë në Gronzy.

Mësohet se personat e armatosur mund të ishin terroristë dhe qëlluan policët duke lënë të vdekur dy prej tyre. Efekivët janë kundërpërgjigjur dhe ka mbetur i pajetë një prej tyre.

Ndërkohë kanë filluar hetimet për ngjarjen e rëndë me të paktën 3 viktima, disa të plagosur dhe shumë të arrestuar.

Vijon…  

Më shumë

spot_img