Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Pamje të FRIKSHME: Stuhi e tornado në Stamboll, përmbytet qyteti, gazetarja gjakoset gjatë raportimit live (FOTO-VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e55041439776d265f429a61fc388b9cd

Ditën e sotme Stambolli është përfshirë nga reshje të dendura shiu, të shoqëruara me breshër, duke përmbytur thuajse gjithë qytetin.

permbytje.jpg

Stambolli gjithashtu është përfshirë nga një stuhi e fortë gjatë mesditës. Momentalisht disa rrugë janë të bllokuara prej ujit, ndërsa ekipet zjarrfikëse janë duke kontrolluar banesat për kafshë apo njerëz të bllokuar. Studia e fuqishme ka shkaktuar dhe tornado.

Meteorologët e kanë shpjeguar këtë stuhi me një fenomen të rrallë natyror që ndodh në këtë zonë. Sipas tyre, ky është sezoni i “super pikave” të shiut, të cilat lëshohen mbi qytet kryesisht në maj dhe qershor, duke shkaktuar reshje si këto të sotmet.

Përpos dëmeve materiale, deri më tani nuk raportohet për dëme në njerëz. Mirëpo në diisa pamje të bëra virale, shikohet gazetarja e CNN në Turqi, e cila si pasojë e breshërit është gjakosur.

gaaztera.jpg

gjak.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img