Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Pamje të frikshme, rrëshqitja e dheut “zhduk” shtëpitë, 20 persona të humbur (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth 20 persona janë zhdukur pasi një rrëshqitje e madhe goditi qytetin Atami në Japoninë qendrore.

Mediat e huaja tregojnë një masiv dheu që rrëshqiti dhe ra mbi qytet në qytetin në jugperëndim të Tokios. Disa shtëpi u shkatërruan ose u varrosën.

“Dëgjova një zë të tmerrshëm dhe e pash baltën të përfshinte çdo gjë që i dilte përpara, në një kohë kur ekipet e shpëtimit u bënin thirrje njerëzve të largoheshin. Prandaj, shkova në një pjesë më të lartë“Kur u ktheva, shtëpitë dhe veturat që ishin përballë tempullit ishin zhdukur”, tha udhëheqësi i një tempulli afër vendit ku ndodhi fatkeqësia.

Kryeministri Yoshihide Suga bashkoi një task forcë emergjente për t’iu përgjigjur katastrofës.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img