Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pamje të frikshme: Raketat izraelite rrëzojnë godinën e Al Jazeera-s në Gaza, VIDEO kur ndërtesa bëhet pluhur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pamje të frikshme nga Gaza. Raketat izraelite bien pa pushim mbi palestinezët dhe shtëpitë e tyre. Së fundmi, raketat e lëshuara nga Izraeli kanë shkatërruar dhe godinën e medias Al Jazeera. Aty ndodhen dhe agjencitë e mediave të tjera ndërkombëtare, mes tyre  Associated Press.

Siç shihet nga pamjet e mëposhtme, e gjithë godina bëhet pluhur në pak sekonda pas sulmit me raketa nga forcat izraelite. Korespondentja e Al Jazeeras Stefanie Dekker publikon momentin kur e gjithë godina shembet.

“Oh Zot. Ndërtesa ku është vendosur zyra e al Jazeera-s sapo është rrëzuar nga sulmet ajrore izraelite. Pati një paralajmërim dhe u evakuua. Ajo ndodhen zyra dhe shtëpi private. Nuk mund ta besoj”, shkruan Dekker në Twitter.

Reagimet nga ndërkombëtar kanë nisur dhe akuzojnë Izraelin se ka hedhur në erë qëllimisht godinën ku ishin zyrat e Al Jazeeras dhe agjencive të tjera ndërkombëtare të mediave.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img