Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Pamje si tek filmi ‘Scarface’, protestuesit i kalojnë para shtëpisë, çifti del me kallash dhe pistoletë: Largohuni… (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1a669a54ed23c3ac884bfd65d97e9e6

Një ngjarje sa e rëndë dhe e veçantë ka ndodhur dje (të dielën) në Saint Luis të SHBA-ve.

Teksa protestohej kundër kryebashkiakes, Lyda Krewson, e cila në një deklaratë përmes rrjeteve sociale kishte publikuar emrat e atyre që kishin kërkuar reforma në polici, një çift dolën me armë në duar në oborrin e shtëpisë së tyre, për të mbrojtur pronën.

Burri shihet të mbajë në dorë në armë automatike M16, e cila përdoret gjerësisht në radhët e ushtrisë amerikane, duke të lënë përshtypjen e skenës finale te filmi Scarface ku mbetet i vdekur Tony Montana (Al Pacino), ndërsa gruaja e tij mban një pistoletë.

Raste të tilla ku persona të ndryshëm dalin me armë dhe mbrojnë pronën e tyre ka pafund në SHBA, pasi atje shumë familje apo biznese mbajnë armë zjarri për vetëmbrojtje, por ky është i veçantë pasi me armë ka dalë edhe gruaja.

Disa protestues filmuan gjithë ngjarjen me habi, të tjerë u përpoqën që të mbanin turmën larg shtëpisë, duke bëri thirrje “Le të largohemi nga këtu”.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img