Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pamje SHUMË të RËNDA: Momenti kur ekzekutohet me armë shqiptari në mes të Athinës (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të rënda janë pamjet e publikuara nga mediat greke, ku shihet qartë ekzekutimi i shqiptarit minoritar Aris Papas, në një kafene në Athinë, Greqi.

Ai ishte duke konsumuar diçka në lokal dhe i përqendruar në telefonin e tij, kur një person ende i paidentifikuar i vjen nga pas dhe e qëllon me armë në kokë. Distanca ka qenë shumë e afër dhe mënyra e vrasjes shumë gjakftohtë.

Në pamje duket momenti kur shqiptari ende i vetëdijshëm bie në tokë dhe zvarritet me vështirësi u futur brenda lokalit, por disa sekonda më pas ndërroi jetë pasi goditjet ishin fatale. Klientët dhe punonjësit e lokalit të alarmuar largohen me shpejtësi duke njoftuar policinë.

Ende nuk ka asnjë të arrestuar për vrasjen. Por video mund të ndihmojë autoritetet për të zbuluar autorin. Megjithatë identifikimi i tij mund të jetë diçka e vështirë për autoritetet pasi vrasësi kishte kokore, ndërsa poshtë një palë pantallona dhe sipër një bluzë me shkronja të kuqe.

Kush ishte viktima

Aris Papas, 34-vjeç ishte shqiptar i njohur për policinë pasi ishte i skeduar për vjedhje, grabitje me dhunë dhe vrasje e mbetur në tentativë. Ndërkohë viktima thuhet se ruhej nga një atentat i mundshëm. Ai lëvizte me anti plumb dhe i armatosur ku edhe u arrestua nga policia pikërisht për këtë. Pappas ishte qëlluar nga persona të panjohur pranë stacionit të Larissa më 26 maj 2019 dhe ishte plagosur rëndë. Gjithastu ai kishte rënë pre e një atentati në shkurt të këtij viti, por atëherë mundi të mbijetojë.

Në atë kohë, autorët kishin hipur në një taksi dhe po kërkonin të riun e ri në rrugicat e Agios Panteleimon. Kur e lokalizuan në kryqëzimin e rrugëve Michail Voda dhe Agorakritou, ata e qëlluan atë përmes taksisë dhe i kërkuan shoferit të vazhdonte kursin. Afër stacionit të Larissa, automjeti ngadalësoi, autorët panë një grup të DI.AS në një distancë të shkurtër, u trembën dhe u larguan nga automjeti. Viktima u plagos në anën e djathtë dhe u transportua në Kryqin e Kuq, ku iu dha ndihma e parë dhe u la.

Hetimi paraprak për çështjen e sotme kryhet nga Departamenti i Vrasjeve në Drejtorinë e Sigurisë së Atikës.

Lexo edhe: Vdes SHQIPTARI që u qëllua sot me plumb në kokë në mes të Athinës, i skeduar për vjedhje dhe vrasje të mbetur në tentativë

Lexo edhe: E vranë duke pirë kafe, zbardhet CV-ja kriminale e shqiptarit të vrarë në Athinë: 12 vrasje dhe 10 plagosje në dy vite; rrinte me antiplumb dhe armë

Lexo edhe: VIDEO/ “Çfarë të bënë o djali im?”, nëna e 34-vjeçarit shqiptar shpërthen në lot dhe e qan greqisht; viktima në shkurt i shpëtoi atentatit (EMRI-DETAJE)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img