Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
1kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
36 °
E premte, 1 Korrik, 2022
spot_img

PAMJE/ Rrëzohet avioni, raportohet për të vdekur dhe të plagosur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aeroplan mallrash është rrëzuar në Rusi. Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja e rëndë është regjistruar gjatë orëve të para të mëngjesit ku aeroplani i mallrave Ilyushin Il-76 i cili u rrëzua teksa fluturonte pranë qytetit rus të Rizanit (qendror).

Raportohet se fatkeqësisht katër persona kanë humbur jetën , ndërkohë 5 të tjerë kanë mbetur të plagosur, të cilët menjëherë janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

albsig

spring

Autoritetet që prej momentit të aksidentit ndodhen në vendin e ngjarjes ku dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img