Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Pamje nga dëbora që zbardhi Llogaranë: Shoferët 3 orë të bllokuar, makinat largohen me karoatrec

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këto pamje janë regjistruar pasditen e djeshme në Llogara. Ulja e temperaturave solli përsëri në vend reshje të papritura dëbore, të cilët kapën në befasi qytetarët dhe autoritetet.

Kështu ka ndodhur dhe në Llogara, Vlorë, pasditen e djeshme. Shoferët që kanë qenë në atë rrugë rreth orës 13.00 janë bllokuar për afro 4 orë, derisa rruga u hap në orën 16.30. Për shkak të reshjeve intensive dhe të befasishme të dëborës, shumë mjete u bllokuan.

Edhe borëpastruset kanë punuar me vështirësi sepse mjetet që kishin dalë nga rruga dhe ato që nuk mund të lëviznin, e bënin të vështirë pastrimin e dëborës. Madje, disa mjete të tjera siç shihet dhe nga pamjet, janë larguar me karoatrec.

VIDEO:

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img