Pamje me dron: Pylli i Semanit po shkrumbohet, në ndihmë të zjarrfikëses edhe ushtria

Publikuar tek: aktualitet, më 20:00 03-08-2020 Pamje me dron: Pylli i Semanit po shkrumbohet, në ndihmë të zjarrfikëses edhe ushtria

Vijon prej tre ditësh zjarri në pyllin e Semanit në Fier duke shkrumbuar sipërfaqe të mëdha me bimësi.

Edhe mbrëmjen e sotme situata nuk duket e qetë, vatra të reja zjarri janë shfaqur, ndonëse forcat e zjarrfikëses kanë arritur t’i lokalizojnë duke përdorur drone.

Tashmë, për vënien nën kontroll dhe parandalimin e përhapjes së flakëve në ndihmë të zjarrfikësve kanë shkuar edhe forcat e armatosura.

Deri më tani, rreth 20 hektarë janë djegur në këtë zonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Theu xhamat e Prokurorisë Tiranë dhe dhunoi punonjësin, arrestohet 39-vjeçari
Sekuestrimi i pasurive të Ylli Ndroqit, Salianji: U penalizua se nuk është lëpirës i qeverisë, SPAK po bën goditje selektive »
Article Logic
Execution time: 0.013240098953247
array(1) { ["section"]=> string(90) "pamje-me-dron-pylli-i-semanit-po-shkrumbohet-ne-ndihme-te-zjarrfikeses-edhe-ushtria-215978" }