Pamje dramatike: Ushtari i Koresë së Veriut vrapon drejt lirisë (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:28 22-11-2017 Pamje dramatike: Ushtari i Koresë së Veriut vrapon drejt lirisë (Video)

Ai braktis makinën ngjyrë ulliri të errët dhe vrapon drejt kufirit, drejt lirisë në një ditë të ftohtë dimri në Korenë e Veriut.

Pamjet dramatike të ushtarit që tenton të dezertojë në pjesën më të ruajtur të kufirit mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut.

Aty ndohet “Ura pa kthim”, xhipi ushtarak kalon me shpejtësi dhe në këtë moment oficerët e tij e kuptojnë që ushtari po tenton të dezertojë. Të alarmuar menjëherë i vihen pas.

Ushtari përplas makinën buzë rrugës dhe zbret duke nisur të vrapojë pak metra larg lirisë por oficerët zënë pozicionet, marrin në shenjë dhe e qëllojnë duke e plagosur rëndë.

Ata shihen teksa barkazi zvarriten duke e tërhequr sërish pas. Ushtari po rikuperohet në një spital të Koresë së Veriut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pranga shqiptarit dhe bandës së kinezëve që pastruan 1.8 milion paund në bankat e Londrës (Emri)
Avioni rrëzohet në oqean, por pilotët shpëtojnë mrekullisht »
Article Logic
Execution time: 0.011122941970825
array(1) { ["section"]=> string(75) "pamje-dramatike-ushtari-i-korese-se-veriut-vrapon-drejt-lirise-video-100515" }