Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Pamje dramatike nga QSUT, pacienti i shtrirë në tokë në gjendje të rëndë, mjekja përpjekje titanike për ta shpëtuar: Frymëmarrje me gojë dhe masazh zemre (PAMJE)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b42af283343e900e3a608af29896e688

Pamje dramatike nga spitali i QSUT.

Një pacient i shtrirë në tokë pranë ambienteve të spitalit ka mbërritur pak më parë me helikopter dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Siç shihet dhe nga pamjet një mjeke e vetme po bën përpjekje titanike për ta mbajtur në jetë e cila i ka bërë pacientit për 6 minuta masazh kardiak dhe frymëmarrje artificiale para ambienteve të QSUT, sapo e kanë zbritur nga helikopteri.

Gjendja e tij duket kritike dhe ende nuk bëhet me dije se nga ka ardhur ky pacient apo nëse është i infektuar me Covid-19.

Situata në vendin tonë aktualisht është jo e qetë kjo për shkak të Covid-19 prej të cilit janë shënuar 243 të infektuar dhe 13 viktima.

91431239_213804203056725_3780567184741236736_n.png

 

v>

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img