Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Paloka: Rama ka dy truproja që i rrinë anësh, mbajnë valixhe që kur hapen e mbrojnë nga plumbat. Në 26 prill do marri charterin për azil politik në Lindje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71a7c01121de5ce112c40b1a683fc3d9

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka tha sot në emisionin “Zonë e Lirë”, se Rama po sulmon Perëndimin sepse po e sheh veten larg tyre dhe ka mbështetje vetëm nga Turqia.

Kreu i Grupit Parlamentar të PD shtoi se kryeministri në 26 prill mund të marrë charterin e tij privat dhe të arratiset në Lindje, për të kërkuar azil politik.

Paloka, i vendosur drejtues politik i PD në Durrës, tha se Rama mban gjithnjë dy truproja që kanë çantë balistike e cila kur hapet të mbron dhe nga plumbat, mirëpo këto pajisje i mban vetëm Garda e Republikës.

canta.jpg

“Për mua ka disa interesa, duke bashkuar edhe sulmin ndaj Evropës, ndaj Francës në veçanti. Është një përpjekje e dëshpëruar e Ramës në fund të një mandati që nuk e mbron dot më. Sulmi ndaj perëndimit mund të jetë më i thellë. Ai po sulmon këdo, Rama ka një aeroport privat (përmend Rinasin), ka një charter privat. Mos u habisni që pas 25 Prillit të marri charterin dhe të iki në lindje. Rama bredh me ushtri, ka dy bodyguard që kanë valixhe anti-plumb anash që kur hapen e izolojnë direkt anash, se ka frikë”, tha Edi Paloka.

5cc33e18eb063290E358200000578-0-image-a-72_1432562537588-horz.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img