Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Paloka publikon një audioregjistrim në Kuvend: Dekani Ligor Nikolla kundërshton ligjin e bashkëshortes së tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c9ef3de0b36a97d16f87bb84a8f7670a

Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Edi Paloka ka publikuar në foltoren e Kuvendit një audioregjistrim, në të cilin sipas tij dëgjohet dekani i Fakultetit të Inxhinierisë Matematike dhe Inxhinierisë Fizike, Ligor Nikolla, bashkëshort i ministres së Arsimit Lindita Nikolla, duke kundërshtuar projektligjin për arsimin e lartë të propozuar nga bashkëshortja e tij dhe qeveria e kryeministrit Edi Rama.

Paloka tha se dekani Nikolla kundërshton 15 pika të këtij projektligji, ndërsa regjistrimin e plotë do ia japi mediave. “Nëse këta nuk kanë qenë të aftë t’ju mbushin mendjen atyre që kanë në shtëpi, çfarë mund të presim nga ne”, tha në fund të fjalës së tij Paloka.

Lexo edhe: Nikolla ulet pranë Berishës. Po tenton t’i mbush mendjen për ligjin e arsimit të lartë?

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img