Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Paloka i përgjigjet Ramës pas ironisë që i bëri programit të PD: Ne i rritëm pensionet me 67%, Rama vetëm 18%, ai s’mund të zgjidhë asgjë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dd0fefb7e4ce883f41607c148ea58678

Ish-deputeti i PD-së, Edi Paloka i është përgjigjur kryeministrit Rama pas ironisë së këtij të fundit lidhur me programin ekonomik të partisë së tij.

Paloka thotë me anë të një shënimi në facebook se në kohën e PD pensionet u rritën me 67% ndërsa Rama i ka rritur vetëm me 18%, duke vjedhur 7 miliardë lekë në 8 vite.

Shënimi i plotë

Rama paska “ironizuar” programin e PD nga Durresi!

Sa per kujtese, gjate qeverisjes së PD-së, pensionet u rritën 67%. Gjatë qeverisjes së PS-së, pensionet u rritën vetēm me 18%, edhe pse Rama rriti taksat.

Pas 8 vitesh dështimesh dhe 7 miliard dollareve te vjedhur, Rama vazhdon ende me perrallat e tij per ate se çfarë do të bëjë.

Pas 8 vitesh dështimesh, Rama nuk mund të zgjidhë asgjë.

Ne mundemi.

Në 25 Prill vetem ne sjellim ndryshimin – Rama do të humbasë dhe Shqipëria do të fitojë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img