Paloka: Edi Rama i dha ndërtuesit të sarajeve të tij tenderin 4 miliard për godinën e OSHEE

Publikuar tek: politike, më 12:12 06-10-2015 Paloka: Edi Rama i dha ndërtuesit të sarajeve të tij tenderin 4 miliard për godinën e OSHEE

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë tenderin për ndërtimin e godinës së re të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, mikut dhe ortakut të tij.

Sipas Palokës tenderi ka qenë i paracaktuar dhe i është dhënë sot ndërtuesit të sarajeve të Edi Ramës në Surrel.

Edi Rama i dha 4 miliardë e 540 milionë Lek mikut të tij për ndërtimin e godinës së OSHEE. Edhe pse fituesi ishte paracaktuar , ndërtuesi i sarajeve të Edi Ramës. Ky është një korruspion i pastër me përfshrjen e derjtpërdrejtë të Edi Ramës. Miku, partneri, ortaku i Edi Rames mori tenderin perej 4 miliard e 540 milionë Lek dhe u skualifikua subjekti tjetër edhe pse kishte ofruar 740 milionë lek më pak”, deklaroi Paloka.

Sipas Edi Palokës, kryeministri Edi Rama është i vetmi që vendos se kush do t’i fitojë tenderat.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011863946914673
array(1) { ["section"]=> string(96) "paloka-edi-rama-i-dha-ndertuesit-te-sarajeve-te-tij-tenderin-4-miliard-per-godinen-e-oshee-22460" }