Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pallati u shpall i pabanueshëm, 3 firmat fituese i lanë në “baltë”, 280 familje në Durrës dalin në protestë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

280 familje të një pallati në Durrës kanë dalë ditën e sotme në protesta pasi pallati ku ata jetojnë është shpallur i pabanueshëm.

Tre kompanitë të cilat janë shpallur fituese në tenderin e rindërtimin janë tërhequr nga gara.

Ata të revoltuar kërkojnë që dikush të marrë përsipër punimet dhe të fillojë sa më shpejt rindërtimi i pallatit të tyre i cili u shpall i pabanueshëm për shkak të dëmeve të shkaktuara prej tërmetit të 26 nëntorit të 2019-ës.

Qytetarët janë ankuar në media pasi sipas tyre kanë kaluar 2 vite dhe ende nuk është gjetur një zjgidhje për problemin e tyre.

“Problemi është këtu që ne po jemi pa shpi, ne po flemë në shpi të huaj. Ka ra problemi për të hyrë në shtëpinë tonë, kemi dy vjet që hë e bëjmë sot hë e bëjmë nesër. Tani nuk rrihet më në shtëpi të huaj. Ju lutemi Bashkisë t’i japë një drejtim kësaj pune”, tha njëri nga banorët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img