Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Pallati i vjetëruar rrezik për qytetarët e Shkodrës, copat e xhamit bien në rrugë dhe i kërcënojnë jetën : Dikush të marrë masa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e qytetit të Shkodrës në lagjen Rus çdo ditë kalojnë të frikësuar pasi papritur nga lartësia e një pallati mund të shkëputen copëza xhami.

 Ata u kanë bërë thirrje institucioneve përkatëse për zgjidhjen e kësaj situate sa më parë pasi xhamat që shkëputen nga pallati mund të jenë fatale për jetën e tyre,

 “Shiheni vetë, për ne është boll shqetësuese. Po e ndjejmë rrezikun sepse kalojmë me fëmijët këtu dhe nuk i dihet nga momenti në moment mund të bien. Por shteti të marrë masa për këtë situatë”– shprehen banorët.

242571686 283337296690199 5263089373600383135 n 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img