Palestinë, Hamas dënon sulmet terroriste në Paris

Publikuar tek: bota, më 16:35 15-11-2015 Palestinë, Hamas dënon sulmet terroriste në Paris

Lëvizja e Rezistencës Islamike, Hamas, me anë të një deklarate për media ka dënuar sulmet terroriste në Paris.

Anëtari i Byrosë Politike të Hamas, Ezzat al-Resheq ka thënë se vrasja e civilëve të pafajshëm është e papranueshme nga çdo ligj hyjnor dhe njerëzor. Hamas nënvizoi se “edhe palestinezët kanë vuajtur po të njëjtat pasoja nga pushtuesit izraelit”.  

Sulmet në Paris janë dënuar edhe nga Hezbollah, Xhihadi Islamik dhe grupimet rebele në Siri të cilët i kanë quajtur ato si “sulme kundër vlerave njerëzore”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Heroi i Libanit: U sakrifikua për të shpëtuar qindra njerëz nga kamikazi i ISIS
“I rrezikshëm”, policia franceze identifikon terroristin, është në arrati »
Article Logic
Execution time: 0.011539220809937
array(1) { ["section"]=> string(54) "palestine-hamas-denon-sulmet-terroriste-ne-paris-25476" }