Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Pala greke mbyll doganën e Kapshticës për pushimin e drekës, qindra shqiptarë mbi 2 orë presin në 40 gradë temperaturë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë pakënaqësitë dhe problematikat në kufirin shqiptaro-grek, sa i takon lëvizjes së ndërsjelltë mes dy vendeve.

Në Kapshticë, pala greke ka mbyllur sportelet e doganës me pretekstin se janë në pushim dreke, por kjo situatë ka mbi 2 orë që zgjat. Siç shihet edhe në foto, radhë e gjatë makinash është krijuar.

Aty ka më shumë, madje edhe autobusa që mbajnë minimumi 40 persona. Janë qindra shqiptarë që kanë mbi 2 orë që presin në radhë në temperaturë të lartë në këto ditë “nxehti afrikan”.

kapshtica

Nuk është hera e parë që ndodh kjo, pasi shumë herë është denoncuar indiferenca dhe mospërfillja e palës greke ndaj shqiptarëve, që prej vitesh vuajnë në doganat greke.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img