Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

‘Pakti për Universitetin’/ Rama jep lajmin e mirë për të gjithë studentët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

baae3b337063897a705692eb8383ba5d

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se karta e studentit është në duart e studentëve para afatit të parashikuar në ‘Paktin për Universitetin’.

Rama bën me dije se sot  në Fakultetin Ekonomik në Tiranë, nisi shpërndarja e Kartës së Studentit.

‘Një tjetër angazhim i Paktit për Universitetin, bëhet realitet. Ne themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë që themi’, shprehet Rama.

Ky është një lajmi mirë që vjen pas protestave të studentëve.  

Kujtojmë se kartat e studentit ishin një ndër kërkesat e studentëve të cilët protestuan masivisht në muajin dhjetor.

Capture-25.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img