Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

“Pakoja e Madhe” e qeverisë, Rama tregon shpërblimin që do të marrin punonjësit e administratës

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mëngjesin e kësaj të shtune lajmin se edhe punonjësit e administratës do të përfitojnë nga “Pakoja e Madhe” e qeverisë, një shpërblim që do të ndahet në ditët e para të janarit për shumë kategori.

“Mirëmëngjes, dhe me kënaqësinë që 12.280 punonjës të administratës me pagë nën 60 mijë lekë bruto, duke nisur nga sanitaret, punëtorët e shërbimeve mbështetëse, shoferët, nëpunësit e shkallëve më të ulëta, do të përfitojnë nga vendimi i qeverisë për Pakon e Madhe një vlerë 20 000Lekë (të reja), ju uroj të gjithëve të dashur miq gojëmbël e gojëthartë një ditë të fundit të vitit të paqme pranë familjeve tuaja”, shkruan Rama.


Më shumë