Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pakistani teston me sukses raketën balistike me kapacitete bërthamore (PAMJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria e Pakistanit ditën e djeshme ka testuar me sukses raketën balistike me kapacitete bërthamore, “Shaheen-1A”. Kjo raketë ka rreze veprimi prej 900 kilometrave.

Departamenti për Marrëdhënie Publike tha se testimi kishte për qëllim që të rivërtetohen dizajni dhe parametrat teknikë të këtij sistemi të armatimit, përfshirë sistemin e avancuar të navigimit.

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, e përgëzoi ushtrinë për testimin e suksesshëm të raketës, ndërsa procesin e përcollën nga afër zyrtarët e divizionit për plane dhe forca strategjike.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img