Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Paketohen vaksinat kundër COVID-19, KE publikon videon: U nisën për në 27 vende, pas dy ditësh nis vaksinimi (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

55de71eb041e4dc3fbe062ba5ab6d5b4

Më në fund në shumë shtete po ringjallet shpresa se pandemia do të marrë fund, pasi ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit.

Komisioni Europina me anë të një postimi në twitter ka bërë me dije se sot ka nisur dërgimi i vaksinës në 27 vende të BE.

Në një video të publikuar, KE bën të nditur se dozat e vaksinave janë paketuar dhe u nisën drejt vendeve anëtare, ku edhe do të fillojnë fushatën e vaksinimit.

“Pasi të paketohen me kujdes vaksina e sapo aprovuar COVID19 po dërgohen në 27 vende të Bashkimit Europian. Këto vaksina së shpejti do të mbërrijnë në destinacionin e tyre për t’u përdorur gjatë ditëve 27, 28 dhe 29 Dhjetor,” thuhet në njoftim.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img