Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Pakënaqësi brenda PS? Damian Gjiknuri flet si Sekretar i socialistëve: Partia ka kaluar shumë prova! Do kemi statut dhe riorganizim të ri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Damian Gjiknuri, tashmë Sekretar i Përgjithshëm i PS, ka folur për mediat paraditen e sotme pas një takimi që është zhvilluar në selinë rozë, shkruan newsbomb.al. Ai është shprehur se fillimi i vitit 2022 do ta gjejë këtë forcë politike me statut të ri dhe riorganizim të ri.

“Fillimi i vitit do ta gjejë PS me statut të ri dhe orgnizim të ri. Kjo pasi duhet ti përgjigjemi sfidave që kërkon mandati i tretë. Njerëzit presin më shumë. PS ka eksperiencë të madhe, por ka pasur dhe probleme për të cilat duhet të reflektojmë”, tha Gjiknuri.

albsig

spring

I pyetur për pakënaqësit brenda Partisë, Sekretari i Përgjithshëm u shpreh se deri tani në selinë rozë nuk ka asnjë kërkesë të strukturuar, por Damian Gjiknuri pranoi se mund të ketë “ndonjë mos-realizim pritshmërish”.

“Nuk e di pakënaqësinë, sepse unë nuk kam dëgjuar ndonjë pakënaqësi të strukturuar. Natyrshëm që brenda një organizate ka pritshmëri të ndryshme. Mund të ketë ndonjë mos-realizim të ndonjë pritshmërie, por ky është një proces që do vazhdojë dhe do fashitet rrugës. PS ka kaluar aq prova dhe më parë sa të mbajë të gjithë ekuilibrat e nevojshëm dhe të nxjerr më të mirën e saj”, u shpreh ai.

Për të ardhmen e PS, Damian Gjiknuri u shpreh: Puna ku duhet të bazohet PS do të jetë një garanci e fortë, që kjo parti të mbetet partia lider në politikën shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img