Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Pak muaj pas dasmës, Rona Nishliu shtatzënë për herë të parë

spot_img

Lajme të ngjashëm

9124c5f021e5f56830e7687c279762e7

Shtatorin e vitit të kaluar këngëtarja e njohur Rona Nishliu kurëzoi me martesë dashurinë e saj.

Dasma e mbajtur ishte shumë private dhe u zbulua vetëm në momentin e fundit nga disa foto të publikuar nga miqtë e saj.

Mirëpo, vetëm pak muaj pas dasmës, Rona ka ndarë edhe lajmin e ëmbël për të gjithë publikun. Rona është shtatzënë dhe shumë shpejt do të bëhet nënën për herë të parë.

Sipas RTV21 në kopertinën e albimit të ri këngëtarja i ka kushtuar një dedikim fëmijës që do vijë në jetë.

“Ky album shkon për ty, që jam duke të mbajtur prej disa muajshm brenda meje, duke pritur ende për takimin e parë. Ti dhe të gjithë fëmijët duhet të zbuloni se çfarë inspiron muzikën tonë kombëtare dhe regjionale. Pas dëgjimit të këngëve të mia, hulumtimit për performancave  dhe këngët origjinale të pazëvendësueshme, Nexhmije Pagarusha, Rexho Mulliqi, Rifat Kukaj, Tish Daija, Rashid Krasniqi, Muharrem Qena, Jusif Gërvalla, MAK Roc Band, Esma Redzepova, Zajzi Tro etj. Jam falenderuese për të gjithë autorët dhe performuesit e tyre dhe trashëgimin e tyre të pavdekshëm dhe inspirimin që ende bartin”, janë këro fjalët e shkruara nga Rona.

-640-0-5cc15b9f0b4c1.jpg

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img